Home » blog

Ruszają zapisy na Social Impact II – Badania społeczne w Internecie: nauka i biznes

8 czerwiec 2010 6 Comments


Wyświetl większą mapę

Serdecznie zapraszamy na drugą edycję konferencji z cyklu Social Impact: „Badania społeczne w Internecie: nauka i biznes”, która odbędzie się 30 czerwca w Auli Głównej Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych.
Konferencja jest organizowana we współpracy między Interactive Research Center organizatorem cyklu spotkań i konferencji Social Impact – oraz Informatyką Społeczną w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Dzięki niej realna staje się koncepcja spotkania reprezentantów nauki w obszarze Informatyki Społecznej oraz praktyków z branży Social media.

Spotkanie gościnnie odbędzie się w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, która jest ośrodkiem badawczym zajmującym się Informatyką Społeczną. Informatyka Społeczna to także nowe studia magisterskie na kierunku Informatyka w Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych, finansowane z funduszu FSS (Mechanizm Finansowy EOG oraz Norweski Mechanizm Finansowy ). Studia te łączą wiedzę z dziedziny nauk społecznych i IT, kształcąc liderów pośród informatyków w społeczeństwie sieciowym. Połączenie wiedzy z dziedziny nauk społecznych i informatyki umożliwi także najbardziej twórczym absolwentom założenie własnych firm oferujących usługi Internetowe.

Program najbliższego wydarzenia to dwie części – naukowa i biznesowa, występujące w formule 20-minutowych wystąpień i 10 minut przeznaczonych na pytania.
Na spotkaniu zaprezentowane zostaną między innymi prace badawcze dotyczące Wikipedii, internetowych sieci społecznych oraz konkretne case study przedstawione przez praktyków z branży social media. Będziemy mogli wysłuchać między innymi prezentacji dwóch prelegentów wydelegowanych z IAB.
Druga edycja Social Impact ma za zadanie zaprezentować najnowsze trendy w badaniach i branży social media oraz pobudzić do myślenia nad nowymi kierunkami rozwoju branży z perspektywy badaczy z dziedziny nauk.
Mamy nadzieję, że to wyjątkowe spotkanie połączy przedstawicieli nauk informatycznych oraz praktyków pracujących na co dzień nad konkretnymi problemami swoich klientów i zaowocuje nowymi innowacyjnymi projektami oraz cennymi kontaktami biznesowymi. Podczas spotkania, a także zaraz po nim, zachęcamy do rozmów na forum grupy czy też w kuluarach.
Spotkanie będzie miało charakter otwarty, niemniej jednak liczba miejsc jest ograniczona (200)). Podobnie jak w przypadku pierwszej edycji Social Impact, będzie to spotkanie darmowe. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest rejestracja poprzez formularz na stronie Social Impact.

6 Comments »

 • Renata said:

  Witam! Mam nadzieję, że wolne miejsca jeszcze się znajdą :)

 • Mariusz Rafał Karbowski (author) said:

  oczywiście że tak :)
  Wymagana jest oczywiście rejetracja poprzez formularz na tej stronie, który będzie działał do wyczerpania miejsc.

 • Artur Banach said:

  Proszę o zapisanie na 30 czerwca!

 • Mariusz Rafał Karbowski (author) said:

  z tego co widzę dostaliśmy już Pana zgłoszenie formularzem :)
  W takim razie do zobaczenia

  pozdrawiam
  MK

 • Nomad said:

  Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić i ciężko pracować. Niestety 30 czerwca nie jest w moim przypadku najszczęśliwszą datą… jak każdy ostatni dzień miesiąca :(

 • dars84 said:

  czy wydarzenie bedzie rejestrowane, a pozniej dostepne w wersji audio/video ? oczywiscie to nie to samo, co byc na miejscu, ale niestety nie wszyscy zainteresowani moga sie tam 30 pojawic.ohh

Leave your response!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Be nice. Keep it clean. Stay on topic. No spam.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Click to hear an audio file of the anti-spam word